Godziny otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

Obserwuj nas:

4 powody dlaczego powinieneś zainwestować w fotowoltaikę


Energia solarna jest jednym z wielu sposobów na odnawialne źródła energii. Instalacje paneli solarnych powstają nawet w niespodziewanych miejscach, takich jak zachmurzona Wielka Brytania. W jaki sposób możemy to wytłumaczyć? Albo lepiej, dlaczego powinno się inwestować w energię słoneczną?

 

1. Wspieranie środowiska

Panele solarne polegają tylko i wyłącznie na energii produkowanej przez słońce. Oznacza to że w  przeciwieństwie do paliw kopalnych, panele słoneczne produkują prąd wykorzystując odnawialną energię słoneczną, która jest później wykorzystywana w domach i biznesie. Dodatkowo, fotowoltaika jest bezdźwięczna i ekologiczna, w odróżnieniu od innych źródeł energii, które mogą być bardzo hałaśliwe i zanieczyszczające środowisko, takie jak węgiel, ropa czy energia nuklearna. Panele słoneczne nie produkują żadnych gazów cieplarnianych i nie wymagają/zanieczyszczają wody w procesie produkcji energii.

2. Oszczędność pieniędzy

Po instalacji, energia słoneczna jest całkowicie darmowa. Właściwa instalacja solarna zapewnia całkowite pokrycie zapotrzebowania na energię, co skutkuje brakiem potrzeby poboru prądu od elektrowni. Oznacza to brak kosztów za prąd, jedyna opłata to opłata abonamentowa za podłączenie do sieci, która wynosi około 300zł rocznie.

3. Dla własnego komfortu

Po zainstalowaniu instalacji solarnej możesz niemal o niej zapomnieć – jedynie odrobina konserwacji jest przy nich potrzebna. Wystarczy raz w roku umówić się z profesjonalistą, który zapewni poprawne działanie paneli przy maksymalnej wydajności. Warto również od czasu do czasu sprawdzić powierzchnię paneli – czy są czyste oraz czy nie są blokowane przez inne zanieczyszczenia, takie jak liście.

4. Dla przyszłych pokoleń

Zmiana klimatu i oddziaływanie na środowisko stały się bardzo ważnymi czynnikami dla większości rządów z oczywistych powodów. Jeśli nie zmniejszymy zużycia węgla, nie tylko będziemy dalej niszczyć planetę na której żyjemy, ale także narazimy na niebezpieczeństwo zdrowie i warunki życia przyszłych pokoleń.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jako ekologiczne źródło energi elektrycznej

Montaż fotowoltaiki Wrocław

4 powody dlaczego powinieneś zainwestować w fotowoltaikę