Godziny otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

Obserwuj nas:

Czym jest fotowoltaika?


Panele słoneczne, energia cieplna, fotowoltaika to... temat rzeka, o którym w obecnych czasach usłyszeć można niemalże na każdym kroku. Niby każdy słyszał, niby każdy wie o co chodzi, coś tam się o uszy obiło lata temu na lekcjach fizyki, ale właściwie to co to dokładnie jest i o co cały ten zachwyt?

Temat paneli słonecznych będzie się przewijał w tym tekście prawie co zdanie, więc warto na początku wyjaśnić czym owe panele słoneczne są i rozwiać wszystkie wątpliwości. Pod tym pojęciem kryją się dwa, bliskie sobie znaczenia. Zwrot panel słoneczny, nazywany synonimicznie kolektorem słonecznym to nic innego, jak urządzenie pozwalające na ogrzanie wody za pomocą energii słonecznej.  Drugie znaczenie panelu słonecznego, nazywanego ogniwem słonecznym(fotowoltaicznymi) to przyrząd służący do przemiany energii słonecznej w prąd elektryczny, a dziedzina zajmująca się opisem tych przemian to wspomniana już wcześnie.Inteli Energy fotowoltaika

Dlaczego tak dużo i głośno mówi się o energii słonecznej? Sprawa jest banalnie prosta. Wykorzystanie jej ma całe mnóstwo zalet, wśród których warto wymienić:

1. Oszczędność. Słońce będzie świecić zawsze, a za jego promienie nie trzeba płacić rocznie ani złotówki. Dla przykładu warto przytoczyć naukowe spekulacje, gdyż zasoby paliw kopalnych, używanych do ogrzewania budynków, skończą się za ok. 40 lat!

2. Ekologia. Wykorzystanie energii słonecznej nie powoduje powstawania toksycznych zanieczyszczeń, jak to się dzieje np. przy spalaniu węgla.

3. Wytrzymałość. Panele słoneczne, montowane przez firmę Inteli Energy, to gwarancja wieloletniego użytkowania. Jednorazowa inwestycja zagwarantuje wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie.

4. Niezależność. Zastosowanie paneli słonecznych zagwarantuje autonomiczność od sieci energetycznych i ochronę przed kolejnymi podwyżkami cen prądu.

5. Sprawny montaż. Instalacja obejmuje kilka operacji, trwających dzień, góra dwa dni, po których mamy już działające panele słoneczne. Wrocław, będący skupiskiem ludzi, jest również skarbnicą fachowców. Warto więc wybrać doświadczoną firmę, dysponującą wysokiej klasy jakości materiałami, jaką jest Inteli Energy.

Nie ma już chyba żadnych wątpliwości, że fotowoltaika to przyszłość. Warto więc rozważyć montaż paneli słonecznych, z pomocą Inteli Energy. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego klienta. Zapewniamy pomoc, kompleksowe doradztwo i wycenę. W szeregu naszych usług znajduje się również montaż prowadzony przez doświadczonych specjalistów, konserwację paneli słonecznych oraz ich ewentualne serwisowanie. Dodatkowo w naszą ofertę wchodzi klimatyzacja pomieszczeń oraz pompy ciepła.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jako ekologiczne źródło energi elektrycznej

Montaż fotowoltaiki Wrocław

4 powody dlaczego powinieneś zainwestować w fotowoltaikę