Godziny otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

Obserwuj nas:

Fotowoltaika cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w przedsiębiorstwach. To świetne rozwiązanie w dobie ciągle rosnących cen prądu. Właściciele firm są zmuszeni podnosić ceny za usługi i towary ze względu na rosnące koszty utrzymania firmy. Aby uchronić się przed takim scenariuszem warto zainwestować w panele słoneczne i korzystać z własnego źródła odnawialnej energii.

W czym tkwi fenomen energii słonecznej?

Odpowiedź jest prosta. W jej opłacalności. Posiadanie paneli słonecznych pozwala nie tylko produkować prąd na potrzeby własne, ale pozwala również na tym zarabiać. Nadwyżki wyprodukowanej energii można odsprzedać na określonych warunkach do elektrowni. O oszczędnościach decyduje oczywiście dobór odpowiedniej wielkości instalacji. Warunki odsprzedaży regulowane są prawnie, a firmy coraz chętniej decydują się na takie rozwiązanie. Ponadto instalacja pracuje cały rok, nawet w mało słoneczne dni. W przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, które w sezonie zimowym nie sprawdzają się. Należy również dodać, że panele słoneczne mają bardzo długą gwarancje. Profesjonalne firmy instalujące fotowoltaikę dają gwarancję na 30 lat.

Firma w trosce o środowisko

To niewątpliwy atut, który przemawia na korzyść i wizerunek firmy. Prąd ze słońca jest czystą energią, podczas produkcji nie dochodzi do emisji CO2. System współpracuje z naturą, a nie jej szkodzi. Proekologiczny charakter ma znaczenie dla ludzi oraz zwierząt, ogranicza gazy cieplarniane i pyły.

Jak to działa?

Panele fotowoltaiczne zamieniają promienie słoneczne w energię elektryczną. Aby można było korzystać w pełni z systemu należy zamontować falownik, który zmienia prąd stały na zmienny. To taki, który płynie w gniazdkach. Instalacja zostaje podpięta do już istniejącej w budynku i dzięki temu można liczyć na tańszy prąd i niższe rachunki. Panele muszą zostać zamontowane tak, aby pobierać jak największą ilość promieniowania, najczęściej jest to południe. Nawet na dachach o nieodpowiednim nachyleniu istnieje możliwość zamontowania paneli. Podstawa to powierzenie jej wykonania profesjonalistom. Zajmą się oni doborem odpowiedniego systemu, wykonają wstępną wycenę i możliwości, jakie niesie ze sobą zamontowanie fotowoltaiki.

Dofinansowanie na panele


O dofinansowaniach i kredytach preferencyjnych na modernizację lub zmiany systemów grzewczych mówi się ostatnio bardzo dużo. Rząd dodatkowo uruchomił specjalny program, który ma zachęcić do inwestycji w odnawialne źródła energii. Warto się spieszyć, gdyż pula jest ograniczona, a o przyznaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń. Eksperci obliczyli, że inwestycja zwraca się po ok. 8 latach, co przy możliwościach dofinansowania daje ponad 20 lat darmowego korzystania z prądu. Starannie dobrane komponenty dają gwarancję długoletniej użyteczności systemu. Dzięki temu otrzymujemy poczucie czerpania maksymalnych korzyści z takiej formy pobierania energii. Fotowoltaika dla firmy to długie lata darmowej energii i korzyści dla rozwoju oraz dbałość o środowisko.