Godziny otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

Obserwuj nas:

klimatyzacja

nowe rozwiązania

Gdy przychodzi lato wraz z temperaturami ponad 30°C, ciężko nam wytrzymać nawet w domu, nie mówiąc już o wykonywaniu jakiejkolwiek pracy, a nawet prostej czynności. Nie dziwi więc nas to, że coraz częściej widzi się zamontowaną klimatyzację. Szczególnie, że obecnie koszt kupna i zamontowania dobrej klimatyzacji wynosi mniej, niż gdy klimatyzacje były nowością na rynku.

Pozytywne działanie klimatyzacji

Coraz częściej klimatyzacja jest wykorzystywana również jako urządzenie grzewcze. Mit dotyczący negatywnego wpływu klimatyzacji na nasze zdrowie wynika tylko i wyłącznie z błędów popełnionych przy montażu lub późniejszego sposobu użytkowania instalacji. W przypadku prawidłowego zamontowania klimatyzacji poprawia ona jakość powietrza w domu, a tym samym pozytywnie wpływa na nasze zdrowie - jest to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na problemy z płucami lub będące alergikami.

Klimatyzatory

Filtry

Jakość powietrza w naszym domu wymaga regularnej filtracji. Filtry umieszczone wewnątrz klimatyzatora wyłapują i zatrzymują kurz, dzięki czemu mamy pewność, że powietrze w pomieszczeniu jest dobrej jakości. Niektóre systemy posiadają system jonizacji powietrza. Jest to sposób na dużą poprawę jakości powietrza w domu, w którym mieszkają dzieci, alergicy czy osoby chore na astmę.

Optymalna temperatura

Człowiek najlepiej czuje się w określonych warunkach termiczno-wilgotnościowych, które łatwo uzyskać dzięki zamontowaniu klimatyzacji. Komfortowa temperatura latem wynosi 23-26°C i wilgotność rzędu 30-60%. Wtedy ludzki organizm odczuwa odpowiedni komfort i nie poci się.

Rozsądny system

Aby klimatyzacja nie wiązała się z przeziębieniem oraz wzmożonym zachorowaniem, użytkowanie z systemu musi być rozsądnie rozplanowane. Należy odpowiednio ustawić temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. Zaleca się, aby różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem z klimatyzacją, a bez niej wynosiła nie więcej niż 7°C. W innym przypadku musimy mieć na uwadze możliwość zwiększenia prawdopodobieństwa na zachorowanie.

Systemy klimatyzacji nie tylko ochładzają powietrze, ale również mogą usunąć nadmiar wilgoci w pomieszczeniu. Dzięki temu pomieszczenie z odpowiednią wilgotnością jest znacznie zdrowsze i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Nasze usługi


Montaż klimatyzacji


Serwis klimatyzacji


Napełnianie klimatyzacji


Czyszczenie klimatyzacji

przekonaliśmy cię? skontaktuj się z nami już teraz!