Godziny otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

Obserwuj nas:

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na popularności. Na prywatnych posesjach, a także na terenach należących do przedsiębiorstw da się zauważyć coraz więcej charakterystycznych modeli. Instalacja fotowoltaiczna wytwarza energię elektryczną wyłapując promienie słoneczne. Dzięki temu w znacznym stopniu wpływa na ochronę środowiska. Pozwala także zaoszczędzić pieniądze z domowego budżetu. Rok 2019 był bardzo intensywny jeśli chodzi o łączny montaż paneli fotowoltaicznych, gdzie rynek przydomowych instalacji wzrósł trzykrotnie. Ma to duży związek z wprowadzeniem ulgi termomodernizacyjnej oraz dotacji Mój Prąd w wysokości 5 tys. złotych. Spadek cen tych urządzeń, a także podwyżki prądu jakie nastąpiły w ostatnim czasie znacząco wpłyną na zwiększenie intensywności montażu instalacji fotowoltaicznej w Krakowie i okolicach.

Montaż paneli fotowoltaicznych Kraków

Również w Krakowie jak i całym województwie małopolskim fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna. Społeczeństwo zaczyna dostrzegać korzyści jakie płyną z tego rozwiązania. Układanie paneli fotowoltaicznych w Krakowie przeżywa więc rozkwit. Coraz więcej firm oferuje tego typu usługi. Warto więc zainwestować w montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie, dzięki czemu można zapewnić sobie niezależność energetyczną. Przed rozpoczęciem inwestycji warto zwrócić uwagę na dwie niezwykle istotne kwestie:
• Pierwszą z nich jest wybór odpowiedniej firmy instalatorskiej. Montaż fotowoltaiki w Krakowie i okolicach powinien być wykonany wyłącznie przez profesjonalistów. Tylko dzięki temu inwestor będzie miał gwarancję, że instalacja przebiegnie sprawnie, terminowo, oraz okaże się bezawaryjna.
• Druga kwestia to dofinansowanie dla mieszkańców Małopolski. Decydując się na montaż fotowoltaiki w Krakowie warto skorzystać z możliwości dotacji na ten cel. Ponadto wiele firm zajmujących się układaniem paneli fotowoltaicznych w Krakowie zapewnia wsparcie oraz pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z dofinansowaniem.

Układanie paneli fotowoltaicznych w Krakowie - przebieg procesu inwestycyjnego

Zapewne każdy zainteresowany zadaje sobie pytanie jak wygląda proces montażu instalacji fotowoltaicznej w Krakowie? Od czego zacząć oraz jak długo to trwa? Jakie warunki musi spełnić inwestor? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej:

Kontakt z instalatorem - montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie powinien rozpocząć się od nawiązania kontaktu z firmą wykonująca instalację. Pozwala to na ustalenie terminu oględzin, podczas których zostanie sporządzony projekt całej inwestycji wraz ze wstępnym kosztorysem. Dobre firmy montażowe zaproponują również pomoc w uzyskaniu dofinansowania na montaż fotowoltaiki Kraków, o ile inwestor nie zajął się tym już wcześniej.
Instalator poinformuje również wtedy o warunkach dotyczących poszczególnych rodzajów instalacji:
• Instalacja na dachu - najkorzystniejsze są połacie południowe o nachyleniu 20º – 40º. Panele fotowoltaiczne charakteryzują się wymiarami ok 1m x 1,7m, co powoduje wymóg ok 1,8m² powierzchni dachu na jeden panel.
• Instalacja na gruncie - wiąże się to ze stratą powierzchni użytkowej, jednak stanowi większe pole do manewru oraz zapewnia optymalną geometrie instalacji.

Oględziny - etap ten pozwala na dokładne zmierzenie powierzchni pod układanie paneli fotowoltaicznych w Krakowie oraz na ocenę możliwości pod układ elektryczny mikroinstalacji.

Przesłanie możliwych projektów i kosztorysów - instalator prześle projekty wszystkich możliwości wykonania montażu paneli fotowoltaicznych w Krakowie wraz z kosztorysami, Wykonawca poinformuje wówczas o możliwym terminie zakończenia prac instalacyjnych. Jeżeli oferta będzie odpowiadała wymaganiom inwestora następuje podpisanie umowy.

Montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej - etap ten trwa do kilku dni, a czas ukończenia jest uzależniony od wielkości oraz posadowienia instalacji.

Ostatnim etapem jest zgłoszenie mikroinstalacji do operatora sieci elektroenergetycznej. Ten obowiązek należy już do inwestora, jednak na specjalną prośbę może się tym zająć również instalator.

Proces montażu paneli fotowoltaicznych w Krakowie nie jest czasochłonny. Jednak aby jej użytkowanie dało zadowalające efekty instalacja powinna być wykonana przez rzetelne, profesjonalne firmy. Aby zapewnić również maksymalne bezpieczeństwo montaż fotowoltaiki w Krakowie musi być wzbogacany o specjalny system zabezpieczeń. Warto zatem skorzystać z możliwości układania paneli fotowoltaicznych, zważywszy, iż zapewnia ona duże oszczędności.


Zadzwoń do nas

(+48) 57 57 17 200