Godziny otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

Obserwuj nas:

W dzisiejszych czasach co raz więcej ludzi stawia na proekologiczne rozwiązania, które mają za zadanie odciążyć naszą planetę. Z pewnością słyszeli Państwo o fotowoltaice. Panele, których montażem zajmujemy się we Wrocławiu, okolicach jak i w całej Polsce, od wielu lat, stanowią doskonałą alternatywę dla innych rodzajów dostaw elektryczności. Panele fotowoltaiczne są z korzyścią nie tylko dla Ziemi, ale również a może przede wszystkim dla portfela.

Montaż paneli fotowoltaicznych Wrocław - czym są panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne są wyspecjalizowanymi systemami, które przetwarzają energię słoneczną w energię elektryczną. Zazwyczaj montaż paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu odbywa się na powierzchniach dachowych lub też wolnej przestrzeni działkowej. Najkrócej mówiąc potrzebna jest stosunkowo spora powierzchnia, gdzie nasłonecznienie jest jak największe. Co ważniejsze systemy fotowoltaiczne działają również w pochmurny dzień. Jak działają panele fotowoltaiczne? To proste. Gdy wiązka światła słonecznego pada na zamontowane ogniwa z półprzewodników wytrącane są porcje elektronów, dzięki temu tworzą się ładunki o przeciwnych znakach. Naturalnie występujące pole elektromagnetyczne rozdziela te ładunki, co skutkuje wytworzeniem energii elektrycznej. Najbardziej istotnym elementem całego systemu jest falownik (lub inaczej zwany inwerter), który sprawia, że powstały prąd stały zmieniany jest w prąd zmienny, który idealnie pasuje do panujących u nas standardów, czyli 230/400V, 50Hz.

Układanie paneli fotowoltaicznych Wrocław - profesjonalnie i w konkurencyjnych cenach.

Układanie paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu może wydawać się stosunkowo dużym jednorazowym kosztem, jednak należy pamiętać, że już po upływie kilku najbliższych lat uzyskują Państwo praktycznie darmową energię elektryczną. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność montowanej fotowoltaiki należy mieć na uwadze kilka względów: • uwaga na zbyt zacienione miejsca - wydajność panela zależy przede wszystkim od powierzchni odsłoniętej (najlepiej w całości),
• czynniki atmosferyczne - wiatr czy śnieg może uszkodzić montowane panele, dlatego warto zamontować je w miejscu najbardziej stabilnym,
• optymalny kąt nachylenia - zbyt duży poziom montowania paneli może skutkować gromadzeniem się zabrudzeń,
• system chłodzenia - tak, panele mogą ulegać przegrzaniu, dlatego podczas montażu należy zwrócić uwagę, aby miały odpowiedni dopływ powietrza z każdej strony,
• ochrona odgromowa - w instalację może uderzyć piorun i ulegnie ona uszkodzeniu, dobrze jest je zabezpieczyć pod tym kątem.

W jaki sposób prawidłowo montować panele fotowoltaiczne we Wrocławiu?

Po pierwsze należy wybrać najbardziej odpowiednie miejsce. Powierzchnia dachu lub działki jest doskonałym wyborem. Gdy miejsce już jest wybrane, należy skupić się na dobraniu odpowiednich komponentów instalacji jak chociażby najwyższej jakości falownik. Montaż systemu fotowoltaicznego we Wrocławiu zaczynamy od instalacji specjalnego stelażu, na którym montowane są panele oraz falownik, a na końcu urządzenia do pomiarów elektrycznych. Na sam koniec należy sprawdzić poprawność montażu.

Fotowoltaika montaż Wrocław - dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy?


Jesteśmy firmą, która od wielu lat zajmuje się montażem fotowoltaiki na terenie Wrocławia i okolic. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu nowoczesnych metod pozyskiwania energii elektrycznej. Pracujemy wyłącznie z najwyższej jakości komponentami, które sprowadzane są od renomowanych producentów. Decydując się na współpracę z nami otrzymają Państwo:
• w pełni profesjonalny projekt instalacji systemu fotowoltaicznego,
• dostawę we wskazane miejsce instalacji wszelkich niezbędnych elementów systemu,
• całkowicie bezpieczne przyłączenie do sieci,
• profesjonalne doradztwo i wsparcie z zakresu możliwości dodatkowego finansowania fotowoltaiki,
• gwarantujemy terminowość wykonania montażu,
• konkurencyjne ceny, najwyższa jakość.

Jeśli są Państwo zainteresowani montażem paneli fotowoltaicznych zachęcamy do wybranej formy kontaktu. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na każde pytanie i przedstawią pełną ofertę naszej firmy.